Rezervace

Historie hotelu Central

Původní Arnoldovský dům, nazvaný podle svého majitele Jiřího Arnolda, byl na počátku 18.století přestavěn na hostinec „U zlatého orla“. Tento hostinec se stal zakrátko významným podnikem v centru Plzně.

Od roku 1823 byl hostinským a zároveň novým majitelem domu Václav Mitward, jeden ze zakladatelů měšťanského pivovaru v Plzni. Roku 1839 zde byl založen právovárečný výbor, který prosadil stavbu Měšťanského pivovaru. Díky tomu se v tomto místě roku 1842 o Martinském trhu ochutnávala první várka piva.

Původně byl hostinec dvoulokálový. Lokál zvaný „Kasino“ určený pro vznešené hosty a druhá část lokálu, kde se scházela prostější formanka. Pravidelnými hosty byli členové městské rady, kteří zasedali u tzv. „panského stolu“ u okna s výhledem na náměstí.

V roce 1921 se správy ujal pan Petr Janče, který podnik přejmenoval na Grandhotel Central. V roce 1968 byl však celý dům zbourán a na jeho místě vznikl hotel Ural dle návrhu architektky Jaroslavy Gloserové. Hotel byl poté přejmenován na hotel Central a tento název nese dodnes.

Fotogalerie